Yıldız Teknik Üniversitesi
Online Kampüs

Akademisyen Girişi

Bilgilendirme

  • 2019-2020 Eğitim-Öğretim Yılı Yaz Okulu ders programı çerçevesinde 27 Temmuz Pazartesi günü yapılacak dersler sisteme tanımlanmıştır. Derslerin bu sanal sınıflar aracılığıyla yürütülmesi gerekmektedir. 27 Temmuz tarihi için tanımlanmış sanal sınıf bilgilerinizde hata olduğunu düşünüyorsanız uzem@yildiz.edu.tr adresine eposta gönderebilirsiniz.

  • 01-13 Haziran tarihleri arasında yoğunlaştırılmış olarak verilecek olan Uygulama dersleri için 01-06 Haziran tarihleri arasında yapılacak derslerin Sanal Sınıfları sisteme tanımlanmıştır. Derslerin bu sanal sınıflar aracılığıyla yürütülmesi gerekmektedir. Uygulama dersleri için Toplantı Modülü kullanılmamalıdır. 01-06 Haziran tarihleri arasında tanımlanmış sanal sınıf bilgilerinizde hata olduğunu düşünüyorsanız uzem@yildiz.edu.tr adresine eposta gönderebilirsiniz.

  • Üniversitemiz senatosu tarafından 21 Nisan 2020 tarihinde alınan karara istinaden, Uzaktan eğitim süresince çeşitli nedenlerle yapılamayan derslerin telafisi, 18-23 Mayıs 2020 tarihleri arasında yapılacaktır.

    Tüm dersler için telafi sınıfları haftalık ders programındaki gün ve saat bilgisine göre oluşturulmuştur. Telafi haftasında tanımlanmış derslerin yapılma zorunluluğu bulunmamaktadır. Telafi ders günü ve saatine ilişkin zaruri durumlarda uzem@yildiz.edu.tr adresine eposta gönderebilirsiniz.

  • Derslerinizi tamamladığınızda, sistemin yoğunluğunun azalması ve ders kayıtlarının daha hızlı şekilde videoya dönüştürülebilmesi için, "Dersi Sonlandır" butonuna tıklamanızı rica ederiz. Aksi takdirde dersiniz, ders süresi tamamlanıncaya kadar açık kalmaya devam edeceğinden ders kaydında boşluk oluşacaktır.
     
  • Sistem üzerinde Telafi Dersi Oluşturma özelliği aktif hale getilmiştir.

Süresi geçmiş derslerinizi çeşitli nedenlerle gerçekleştiremediyseniz telafi dersi oluşturabilirsiniz. Telafisini yapmak istediğiniz Sanal Sınıf'a tıklayıp ekranda yer alan "Telafi Dersi Oluştur" butonu kullanarak telafi dersi oluşturabilirsiniz. Telafi dersleri hafta içi 17:00'dan sonra veya hafta sonu oluşturulabilir. Ders süresi en fazla 120 dakika olacaktır. Oluşturacağınız telafi dersinin günü ve saatini öğrencilerinize bildirmeniz, öğrencilerimizin derse katılabilmesi bakımından önemlidir.